RSS Besleme

En son petshop alışverişim üzerine

Posted on

IMG_20140612_172014

Merhaba sevgili kedi dostları, bu yazımda sizlerle en son petshop alışverişimde aldığım ürünleri paylaşmak istedim. Ben genellikle online petshoplardan alışveriş yapmayı tercih ediyorum çünkü hem hizmet güzel olay oldukça pratik olmuş oluyor bilgisayar başında geniş ürün seçenekleri arasında siparişimi veriyorum kargo ile birkaç günde kapıma kadar geliyor taşımak zahmet etmek vs yok.. Ayrıca online petshopların fiyatları fiziksel olarak mağaza açmış evcil hayvan dükkanlarından çok daha uygun oluyor. Evimin yanında bir büyük petshop zincirinin mağazası bir de geniş bir ürün bölümüne sahip veteriner olmasına rağmen ben çok acil birşey lazım olmadıkça ürünlerimizi internetten alıyorum her üründe 3-5 TL fark ediyor eh topluca herşeyi alınca o 3-5 TL ler biriyor ve totalde önemli bir para arz ediyor orta bütçeliler için 🙂

Gelelim bu alışveirşimde aldığım ürünlere; bu alışverişimi Juenpetmarket.com’dan yaptım. Orası memnun olduğum adreslerden biri tavsiye ederim kaç yıldır alışveriş yapıyorum. Siparişinizde genellikle bir sorun çıkmıyor ama insan doğası bir yanlışlık olduysa da hemen yardımcı oluyorlar güvenilirler yani bu anlamda.

Öncelikle belirteyim geçmiş yazımda da vardı ama bir daha söylemek istedim artık Vetasist adlı bir ithalatçı firma Vetri Science markasının kedi ve köpek destek vitaminlerini ve ürünlerini ülkemize düzenli bir şekilde getirtmeye başladı. Bizzat kendileri ile telefonda konuştum ürünleri sürekliliği olacak biçimde getirmeye devam edeceklermiş ve yeni yeni ürünler de anlaşma ve gümrük onayı aşamasında imiş izinleri alınınca birçok doğal başka ürünler de getirteceklermiş evcil dostlarımız için bu bence harika bir haber, onlara teşekkür ediyorum bir kez daha.

Ben bu siparişimde kedilerin bağışıklık sistemleri için bilhassa kedi nezlesi diş hastalıkları vs gibi hastalık dönemlerinde çok önemli bir madde olan Lysine maddesinin tavuk aromalı çiğneme tableti şeklindeki ürünlerinden aldım. Kedilerim evimde geçici olarak misafir ettiğim bir mini kedicikten geçen sene calici virus yani kedi nezlesi kapıp 1 ay çook hasta olmuşlardı ve o dönemde lysine in büyük faydasını görmüştüm o dönemde ülkemizde olmadığı için yurt dışından almıştım. Şimdi bizim ülkemizde de satıldığını öğrenince biraz stokçu bir zihniyetim olduğu için olası bir hastalık durumu oluşursa diye açıkçası bir paket görmüşken alayım dolaba atayım evde bulunsun istedim 🙂 Hep korkuyorum ya bir daha bulamazsam diye 🙂 Yoksa normalde sağlıklı bir kediye herhangi bir hastalığı yok ise durduk yhere lysine vermeyin bence, ama gerekli durumlar da hayat kurtarıcı oluyor bence. Lysine in ne işe yaradığını ve hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini vs öğrenmek için henüz okumadıysanız o tarihte yazdığım eski yazılarımdan öğrenebilirsiniz:

https://kedilibirhayat.com/2013/09/16/kedilerimiz-icin-yeni-bir-alternatif-destek-maddesi-kesfettim-lysin/

Aldığım ikinci ürün grubu Vetri Science markasının yine, Cardio Strength adlı kalp destek vitamini ürünü. Benim 10 yaşındaki İran kedim Cocoşuma kalp rahatsızlığı başlangıcı teşhisi konulmuştu. Ancak belirteyim biz erken tespit ettik veya şansımıza bu rahatsızlığın derecesi bizde az çünkü gösterdiği tek belirti arka ayaklarda oluşan geçici felç durumu idi zorlandığı zamanlarda. Hatta veterinerler kendi aralarında kimisi kalp kimisi epilepsi kimisi ise kalça hasarı teşhisi koyarak çelişkili bir durum yaratmışlardı ve bir sonuca ulaşamamıştık onlarla ilerlemekten. Ben de kapl ise diye COQ10 desteğikullanmaya başlamıştım, kalça içinse diye de glucosamin ve chondiroitin desteği. Epilepsi olmadığını zaten içten içe biliyordum. Zamanla gördüm ki COQ10 kullandığımızdan beri 1 kez olsun kriz geçirmedi o şekilde demek ki bu iyi geliyor 🙂 Ben yaşı ileri oldupu için dönem dönem yine glucosamin ve chondiroitin desteğini de kürler halinde veriyorum ama asıl bizi bu hastalık sürecinden kurtaran şey COQ10 olmuştu. GNC’den aldığım ürünle de devam ettim bunca sene maşallah sağlıklı bir şekilde. Bunları ayrı ayrı geçmiş yazılarımda detaylıca anlatmıştım ama bloğa yeni gelenler, eski yazılara kadar karıştırıp okumamış olanlar için kısaca bir daha özet geçmek istedim.

Derken bu firmanın Vetri Science markasının birçok farklı ürününü getirdiğini öğrenince onlardan biri olan kalp destek vitaminini daha yakın markajıma aldım ve incelemeye başladım. Aslında daha önce böyle bir üründen haberim vardı ama devamını getiremeyeceksem hiç başlamamak daha iyi diye düşünmüştüm çünkü bu tip önemli hastalık ve organlar için destek ürünü de olsa vitamin de olsa bu tip ürünleri düzenli kullanmak çook önemli fayda sağlayabilmek için. Ben de sürekli yurt dışından alamam diye düşünerek burada kolayca bulduğum COQ1O ile sağlıklı bir şekilde idare edebiliyor olduğumuzdan gerek duymamıştım kalp vitaminine başlamaya.

Şimdi ürünün resmi olarak artık ülkemizde de satılmaya başladığını görünce ve firmaya telefon açıp onlarla bu ürünü süreklilik arz edecek biçimde getirmeye devam edecek misiniz diye konuşup da olumlu yanıt alınca Cococuğum için denemeye karar verdim. Vetri Science Cardio Strength hem günlük benim kaç seneddir Cocoya verdiğim doz olan 20 mg COQ10 içeriyor hem de onun yanı sıra kalp ve damar sistemine destek ve onarım sağlayan birçok farklı yarar madde içeriyor.

Neler içerdiğini ve yarar sağlayacağı yönleri şuradan daha detaylı inceleyebilirsiniz: http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?urn=17758&ad=vetri-science-cardio-strength-kedi-ve-kopekler-icin-kalp-sagligi-destekleyici-tablet-30-tablet

Dolayısı ile bu alışverişimde aldığım Lysine ve Cardio Strength ürünleri pek kedi şımartacak değil de, gereklilik durumlarında sağlık için alınabilecek önemli destek maddeleri niteliğinde ne işe yaradıklarını öğrenip aklınızın bir köşesinde kara günleri için tutmakta fayda var bence diye size yazıyorum bunları. Belki de kediniz kapl hastasıdır ve bu kalp destekleyici üründen haberiniz yoktur dahası belki veterinerinizin de bilgisi yoktur, araştırdım bu vitamin yurt dışında birçok kedi sahibinin övgüyle bahsettiği ve kedilerinin hayat kalitesini arttırdığını hatta hayatını kurtardığını belirttiği bir ürün bence vitamin diye de öyle es geçmemek lazım hastalık durumunda önemli bir ürün bence. Allah vermesin elbette böyle rahatsızlıkları kediciklerimize ama ola ki başınızda varsa veya olursa aklınızda olsun bu ürünü veterinerinize danışın ve öyle alın kullanın diye.

Alışverişimde yer alan diğer ürünlere gelelim.

Animonda markası benim sağlıklı yaş kedi amamsı kriterime uygun Carny adında doğal bir konserve mama getirmeye başlamış. İçeriğinde tahıl yok, koruyucu madde vs yan maddeler yok. Ben memnun kaldım içeriğinden ve kedilerim de tadını sevdiler size de denemenizi öneririm. Bakın ürünleri şu sayfada görebilirsiniz:
http://www.juenpetmarket.com/arama/hizliErisim.aspx?text=Animonda%20Carny

Ayrıca henüz okumayan varsa yaş kedi mamasının da sağlıklısı sağlıksızı oluyor derseniz daha önce yazdığım Sağlıklı konserve kedi mamaları hakkındaki yazıma göz atabilirsiniz: https://kedilibirhayat.com/2013/12/13/yas-mamanin-da-sagliklisini-secin/

Aldığım diğer ürünler ise Gimpet markasının Malt Soft Extra adlı kedilerimizin tüy topağı kusmalarını engelleyen bitkisel liflerden oluşan tüy topaklarının kaka yoluyla rahatça çıkmalarını bağırsaklarda tıkanma yapmalarını önleyen ürün. Üstelik benim kedilerim bunun tadına bayılıyorlar. Özellikle uzun tüylü bir İran kedim olduğu için bu ürünü bittikçe sürekli alıyorum ve haftada 2-3 kez veriyorum muhakkak. Ancak kısa tüylü kedileri olanlara da öneririm. Zira benim kısa tüylü kedim Misha’da her ne kadar evi pür-i pak tutmaya çalışsam da kenarda vs biriken toz ya da o tarz bir şey gördü mü hemen büyük bir zevkle yemeye çalışna bir tip. Ablası Coco’nun tüylerinden bir parça yere düşse onu bile yiyor. Dolayısı ile bu pis boğaza da malt soft vermek iyi oluyor 🙂 Kısa tüylü ve böyle dana tabiatlı olmayan bir kedisi varsa bile bunu alabilir ama daha seyrek aralıklarla verebilirsiniz. Neticede tüm kediler tüylerini yalarken bir parça tüy yutuyorlar ve zamanla bu midelerinde birikiyor. Kusarak çıkartmaları ise onları zorluyor, çıkartamayabiliyor hastalanabiliyorlar, kabızlık yaratabiliyor ve kusmaları ayrıca evi kirletiyor ki bu en masum neden yani 🙂

Gimpet’in diğer aldığım ürünü ise Kaasepaste yani peynirli macun. Bu ürün ise tamamen peynir tadını çok seven kedilerimi şımartmaya yönelik, gurme damak tatlarına yönelik bir ürün 🙂 Madem peynir tadını seviyorlar neden direkt peynir vermiyorsun ki diye sorabilirsiniz. Hemen cevaplayayım peyniri kedilerinize eğer seviyorlarsa bir minicik parça halinde verebilirsiniz ancak arada çünkü içerisindeki tuz kedilerimize esasında zararlıdır. Ayrıca peynirin içerisinde ekstra bir kedilere yönelik vitamin de yoktur. Oysa peynir tadında olan bu macunda tüy ve deri sağlığı için biotin gibi kıymetli vitaminler var, içerisinde tuz vs gibi kedilere zararlı bir madde yok bilhassa kedilerin yemesi amacıyla üretilmiş ve bazen mamaları konusunda müşkülpesentlik yaptıklarında azıcık mama tanelerinin üzerine sıktığımda iştahla yemek yemelerine yardımcı oluyor. Hiç değilse arada birkaç santim tadını sevdikleri için ödül maması niyetine veriyorum. Zaten aslen de çok fazla vermemek gerek böyle ürünleri arada hayatlarına bir değişiklik bir tat katmak amacıyla kullanılmalı yoksa çok fazla verilirse alerji yapabileceğini veya başka bir sindirim vs rahatsızlığına da yol açabileceğini düşünüyorum zaten kutusunun üzerinde ne miktarda kullanılması gerektiği de yazıyor.

Son olarak ise Coco’nun yıllardır bayıldığı bir ürün olan kedi çikolatasını aldım yani Gimpet’in Mauschen adlı ürünü. Bu ürün farecikler şeklinde aynı çikolata kokusuna sahip herhalde tadı da öyle omalı yemedim ama sanırım öyle gibi 🙂 Sağlık açısından çok da yararlı bir ürün olduğunu söyleyemeyeceğim bu tamamen arada verilecek hayatın tadı tuzu şeklinde eğlencelik bir ürün. Biliyorsunuz gerçek çikolata kediler ve köpekler ve daha birçok hayvan için aslında çok ama ok zararlı adeta zehir etkisi taşıyor hatta ölümcül hastalıklara yol açabiliyor tüketilirse. Ama benim kedim Coco çikolata kokusuna ve tadına bayılıyor henüz tecrübeli bir kedi sahibi değil iken ona birkaç kez çikolata yedirmişliğim bile olmuştu utanarak itiraf edeyim Allah korumuş da birşey olmamış yavruma… İşte bu ürüne Coco ruhunu satacak şekilde tutkun. Haftada en fazla 1 kez veriyorum, pek çok kez başka şeyler yaptırmak için ise haince kutusunu elime alıp sallayarak onu kandırıyorum :)) Heheheh mesela ilaç içirmek için saklandığı yerden çıkartmak için.. Kutuyu gördüğünde daha kuyruğunu dikleştirip gurrrlayarak üzerime koşuyor 🙂

Bu ürün çikolatanın içerisinde bulunan zararlı maddeleri içermiyor elbette, sadece azıcık oranda kakao içeriyor gerisi süt ve süt ürünleri vs şeklinde bir içeriği var. Ben uzun yıllardır kullanıyorum çok verince alerji yaptığına bizzat şahit oldum ama azar azar haftada 1-2 verince birşey olmuyor. Olan şey şu oluyor eğer tadını sevdiyse kediniz aşırı mutlu oluyor :))) Onların hayatına renk ve zenginlik katmak için sürekli yedikleri kuru ve yaş mamaların haricinde elimizin altında böyle birkça cezbedici ödül maması tipli ürün ve birkaç favori oyuncak bulundurmalıyız. İnanın hastalandıklarında bile bunlar onları motive etmekte çok işe yarıyor. Ama her kedini damak tadı da oyuncak tercihi de farklı oluyor bu arada, sahibi olarak sizin farklı ürünleri alıp deneyip en sevdikleri şeyleri bulmanız gerekiyor 🙂

Fotoğrafta yer alan minik farecik ise siteden bizim için gönderdikleri minik bir hediyecik genelde herkese böyle jestler yapıyorlar 🙂

İşte böyle sevgili kedi severler…Çok memnun olduğum SaniCat diye bir kedi kumu markası buldum bu ay yeni keşfettim çok da memnunum. Önümüzdeki yazılardan biri o güzide kedi kumu ile alakalı olacak. 2 haftadır kullanıyorum, ne toz kalkıyor ne tuvalet kokusu var evde son derece memnunum burnu über hassas bir hamile olarak 🙂 Çok sasağlıklı olduğunu düşünüyorum 🙂

Reklam

About meltem

1983 yılı doğumlu, Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu, evli ve Coco ve Misha adında 2 kedi ve Uzay Deniz adında dünyalar tatlısı bir erkek çocuğu annesi editör ve metin yazarıyım :) Müziğe, doğaya, hayvanlara, mistik konulara ve sinemaya bayılıyorum. Meraklı bir İkizler yükselenli Koç burcu olarak, gündemi takip etmek ve en ilginç ipuçlarını bulup paylaşmak benim için bir zevk! Hem eğlenceli hem de bir şeyler öğrenebileceğiniz yazılar okumak için beni takip edin!

8 responses »

 1. Meltem Hanım,

  Gimpet’İn malt softu yerine bir de Trixie’nn malt softunu deneyin. kediniz daha da memnun kalacaktır. i

  Selamlar

  Cevapla
  • Merhaba öneriniz için saolun ama Gimpet’in malt soft ürününü çok uzun yıllardır kullanıyorum hem tüy topakları konusunda iyi çalıştığını düşünüyorum hem de tadını çook seviyorlar. Bu kadar memnun olduğum bir ürünü de değiştirmeyi düşünmüyorum ayrıca ama olası bir bulamama durumu stok problemi falan oluşursa alamaz isem Tirixie öneriniz aklımda olur onu da deneyebilirim 🙂

   Cevapla
 2. meltem hanım kumla ilgili yazınızı 16 gözle bekliyorum çünkü sanita cat kedi kumu diye yazdım nete ama birşey bulamadım açıkçası çok merak ettim şekil şükül nasıl birşey diye 🙂

  Cevapla
  • Ben kumun adını yanlış yazmışım da ondan bulamamışsındır 🙂 Bak şu kum valla koku sıfır, toz sıfır çok memnunum bu açılardan yalnızca topaklaşma iyi değil bentonit kumlar kadar, alırken topaklar dağılıyor kolayca bu da genel olarak toptan kumu daha sık değiştirmek gerektiği anlamına geliyor ne kadar dağılanları toplamaya gayret etsek de.. Ama olsun koku ve toz olmaması şuan bizim için çok daha önemli mevzular bebek geleceği için varsın 1 ay yerine 15 günde bir toptan kum temizleyelim yani 🙂 http://www.zooplus.com.tr/kedi/kedi-mamasi-ve-kumu/kedi-kumu/sanicat-oxygusu-en-power-temizlik-kok4970

   Cevapla
   • Meltem Hanım merhaba,
    Uzun süredir sizi takip ediyorum. 2 kedim var 2 yaşında kısır dişi bir bembeyaz chinchillam ve 3 yaşında kısır erkek uzun tüylü bir sokak kedisi oğlum var. Kum meselesini çok araştırdım. Daha önce bu şeffaf olanlardan kullanıyordum zararlı olduğunu okuyunca vazgeçtim. Bu bentonit kumlarla ilgili tuvaletlerini kapatırken ortaya çıkan toz ciğerlerinde birikme yapıyor diye okumuştum. Zaten kızım 2 kez ciğerleri yüzünden ölümden dönünce hiç yaklaşamadım. Perlit denilen doğal bir malzeme buldum. Onu kullanıyorum uzun zamandır, gerçekten tamamen doğal aldığım yere gidip üreticiyle konuştum kesinlikle bir kimyasal yok talaşın sıkıştırılmış hali. Ama kullanımı biraz zor çok bakım gerektiriyor çişi görünce sıkışan talaşlar hemen dağılıyor 2 kedi çiş yapınca hergün eleyip torba torba toz talaş atıyorum. Bu bentonitle ilgili ne düşünüyorsunuz acaba?

   • Merhaba perlit kendi başına bir maddenin adıdır google a bir yazıp bakacak olursanız, sıkıştırılmış talaş değildir. Volkanik orijinli inorganik bir maddenin adıdır perlit. İlk kez sizden duydum kedi kumu olarak kullanıldığını, yani normalde kullanılmıyor çünkü yapısı buna müsait bir madde değil siz de belirtmişsiniz zaten topaklanmıyor diye ayrıca koku tutma özelliği falan da yoktur… Özetle steril bir madde ama kediler için kum olarak kullanmak dünyada bir sizin aklınıza gelmiş anlaşılan 🙂 Bu da yapısının müsait olmadığının kanıtı bence yoksa çoktan keşfedilirdi… Hakkında başka bir şey diyemiyorum bu maddenin…Kullanmanız ne derece iyi ne derece kötü onu da bilemiyorum…

    Kristali bırakmanız çok iyi olmuş doğru karar vermişsiniz, bentonite gelince kalite kalite bentonit kum var daha doğrusu bakın kedi kumları kilden oluşur bentonit, sepiolit bunlar da kil çeşitleridir farklı özelliklere sahip.. Piyasada genellikle bentonit kil kedi kumları çoğunlukta ama sepiyolit kilden olanları da mevcut hatta ben şuan kullanıyorum. Sepiyolit kil kedi kumlarının tozsuz olduğunu söylemek bence mümkün topaklaşma ve koku tutma kapasiteleri bentonit kil kedi kumlarına oranla daha az başarılı ama bentonit kil kedi kumlarının en iyisinde bile olan toz durumu sepiyolitlerde yok deneyerek bizzet gördüm… Burada seçim yapmanız ve öncelik kriteri belirlemeniz gerekiyor; örneğin ben kesinlikle tozsuz bir kum istiyorum birincil önceliğim tozsuz olması diyorsanız o halde topaklaşma ve koku tutma performansındaki hafif düşüklüğü görmezden gelerek sepiyolit kedi kumu kullanabilirsiniz ki marka örneği verecek olursam Sanicat Oxygen Power Marsilya sabunu aromalı kedi kumunu önerebilirim.

    Ama ben çok iyi topaklaşma dolayısıyla kumu ekonomi açısından biraz daha uzun vadede kullanma ve koku tutma konusunda çok iyi olmasına öncelik veririm diyorsanız da o halde bentonit kedi kumları arasından seçim yapmalısınız bentonitlerin kalite kalite değişiyor birçok çeşidi var toz oranları da ona göre az veya çok oluyor… en kaliteli bentonit kedi kumunu deneyip arayıp bulup alsanız bile bir miktar toz mutlaka oluyor bu durumda da bu tozu göz ardı edeceksiniz…

    Kil kumlar konusunda durum bu yani… Sizin seçiminize bağlı sepiyolit kil kedi kumu kullanıp tozsuz hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz ama maksimum 2 hafta dayanıyor koku tutma ve topaklaşma dolayıısyla her 2 haftada bir değiştireceksiniz komple…her temizlemenin dışında diyorum çiş topaklarını ve kakaları elbette…

    Bentonit killer de ise performans çok daha iyi ayda bir komple değiştirseniz yetiyor çünkü topakları her gün temizlerken dağılmıyor güzelce kumdan ayırıp atabiliyorsunuz topaklaşması ve koku tutması daha iyi ama toz mutlaka markaya göre az veya çok oluyor… bunun tozsuz olanının bir gün bulursam yazacağım burada söz…

    Bir de 3. kum çeşidi var ki siz perliti sıkıştırılmış talaş zannediyorsunuz ya ama değil… İşte gerçekten piyasada organik sıkıştırılmış talaş şeklinde kedi kumları satılıyor ama elbette adı perlit değil :))) Adı sıkıştırılmış talaş kedi kumu :))) Kimileri bitkisel liflerden kimileri ise sıkıştırılmış ağaç peletlerinden oluşuyor bakın örnek ürünlere: http://www.petburada.com/cat-fresh-dogal-cam-peleti-kedi-kumu-158-kg-organik-kedi-kumlari

    http://www.petburada.com/gimborn-biokatprimes-vegetal-kedi-kumu-10-lt-dogal-kedi-kumlari

    Bence perliti boşverin bu seçeneklerden birini değerlendirin, ben sıkıştırılmış ağaç kum hiç kullanmadım performansı konusunda bir fikrim yok ama kullanıp dener ve memnun kalırsanız mutlaka buraya bize de yazın 🙂

 3. Animonda carny ocean dikkat ederseniz online petshoplarda tükeniyor ve ithalatçısının sitesine baktığımda carny serisini göremedim. Artık getirtmeyecekler mi bir bilginiz var mı? Böyle kaliteli ürünlerin stok sorunu yaşaması ve ileride getirilmeme ihtimali üzücü. Sesimizi nasıl duyurabiliriz? Ben carny serisinin kırmızı etli versiyonunu ülkemizde görmek isterken şimdi de ocean dan da mı olacağız? İnşallah yanılıyorumdur ve her zaman alabiliriz bu ürünü.

  Cevapla
  • Hiç bir bilgim yok maalesef ama bir diğer doğal katkısız kedi maması olan Brit care in yaş mamaları da aynen sitelerde bir bir tükenmiş durumda biz de onun müptelasıydık hiç bir yerde bulup da alamıyoruz 😦 Çok üzücü bu durumlar sattıkları halde neden düzenli stok takibi yapıp özenli davranıp da getirmiyorlar ki böyle mahrum bırakmak hiç hoş olmuyor 😦

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s