RSS Besleme

Acana mamalar yeniden stoklara girmiş!

Posted on

kyIUGfp9e5c
Bloğumu okuyan ve Acana kullanan çok sayıda okuyucum olduğunu düşünüyorum çünkü geçtiğimiz aylarda bu mama piyasada stok sorunu yaşamıştı bulunamıyordu ve o dönemde sizlerden birçok soru soran mail ve yorum geldi. O dönem firmayla sizin için görüşerek bu durumun nedenini sormuştum butik üretim yapıldığı için ve grasslands formülü ülkemize ilk kez sunulduğu için birden talepler artınca stoklarının tükendiğini söylemişlerdi.

Bir mamada stok problemi yaşamak o mamayı kullanan kedi severler için üzücü bir durum elbette ama bir yandan da Acana’ya talebin yoğun olduğunu gösteriyor ki bu da bana demek ki ülkemizde gerçekten kaliteli ve doğal mamalara doğru bir yöneliş olduğunu anlatıyor bu durum da sevindirici 🙂

Yoğun kullanıcı taleplerinin darısı diğer doğal ve kaliteli mama markalarına diyorum!

Bu postun konusu ise bir müjde asıl olarak! Öğrendiğim kadarıyla yeni Acana mamalar stoklara gelmiş ve yeniden satılmaya başlanmış dolayısı ile ben de bunu soran merak eden bulamıyorum diyen tüm okuyucularıma haber vermek istedim. Yerinizde olsam hazır varken birkaç paket alır sonra zor durumda kalmazdım 😉

Şaka bir yana firma da umarım kullanıcı taleplerinin farkındadır ve bir daha kedi severlere böyle bir stok problemi yaşatmaz mamaları bol bol getirir! Onlar da Grasslands’e ilginin bu denli çok olacağını bilemedikleri için istenmeden bu durumun yaşandığını düşünüyorum.

Biliyorum ki kedinizin alıştığı ve severek yediği bir mamayı sırf bulamıyoruz diye kısa bir süre için dahi olsa değiştirip başka mama satın almak hoş bir durum değil.

Bol mırıltılı ve pati masajlı günler dilerim ♥

Reklam

About meltem

1983 yılı doğumlu, Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu, evli ve Coco ve Misha adında 2 kedi ve Uzay Deniz adında dünyalar tatlısı bir erkek çocuğu annesi editör ve metin yazarıyım :) Müziğe, doğaya, hayvanlara, mistik konulara ve sinemaya bayılıyorum. Meraklı bir İkizler yükselenli Koç burcu olarak, gündemi takip etmek ve en ilginç ipuçlarını bulup paylaşmak benim için bir zevk! Hem eğlenceli hem de bir şeyler öğrenebileceğiniz yazılar okumak için beni takip edin!

10 responses »

 1. Bunlar nasılmış acaba, biz pacificaya başladık yeni, ama şu an eskiyle karıştırıp veriyorum %100 geçmedik, çok kötü kokusu var ama tadı güzel herhalde az da olsa yiolar 🙂

  Cevapla
  • Bunlar derken? Yalnızca yeni bir türü var o da kuzu etli formülü olan Grasslands. Zaten tavuklusu ve sizin kullandığınız balıklısı hep vardı ülkemizde onlarda stok problemi de yaşanmadı zaten. Her kedinin damak tadı ayrıdır 🙂 Denemeden sizinkinin ne tepki vereceğini bilemeyiz 🙂

   Cevapla
   • Yanlış yazmışım pardon, bu yani 🙂 mama konusunda çok kafam karışıo ztn, biz balıklıdan devam edelim o zaman :)))

 2. Aynen meltem hanım temmuz ayına girdik stoklars girdi ama biz temmuz ayına girene kadar neler çektik Allah bilir. Başımıza neler geldiğini bu sefer uzun uzun anlatmayacağım lakin söylemem gereken şu ki ülke genelinde mama konusunda bilinçlenme artmadıkça bizlerin başı daha böyle çok artacak diye düşünüyorum. Arz talep meselesi. Türkiye de En çok hangi “mamaların” satıldığını bilmeyen yoktur heralde. Çoğu mama satan petshoplar falan hep aynı şeyi söylüyor. Ben burda bunu satamam altından kalkamam. İnternetten sipariş ettiğimiz yerlerden bir başkası da sorunun şu stok sıkıntısı yaşadığımız dönemde müşterilere çok mağdur olduk Acanayla çalışmayı bırakacağız sanırım diyerekten dile getirdi. Ama sizin de dediğiniz gibi bence de Acana nın suçu yok. Genel tabloya bakıldığında Halkımızın bir kısmının bir anda kafalarında ışıkların yandığını kestirememeleri doğal tabii ki. Nice nice doğal mamalara yöneldiğimiz günlere inşallah.

  Cevapla
 3. 2 aydır grasslands avına çıktım diyebilirim:))) bütün online sitelere mail attım bir çoğu ha geldi ha gelecek derken oyaladı o ara yaş mama+et+yumurta+geçici süreyle alınan tahıllı mamalar v.s derken ne bulduysam yedirdim maalesef…firmaların söylemleriyle 1 haftaya kadar geleceğini düşünerek… çok umutsuz bir şekilde bir siteye maıl attım 10 dk sonra stoklarımıza girdi satışa sunulmasını bekliyoruz dedı yarım saat sonra da satışa sunulduğunu söyleyen bir mail geldi kendim yiyecekmişim gibi sevindim:))) hemen 6.8 kg lığından aldık …normalde kedim açanayı pek severek yemiyordu daha önce wild praire ve pacifica kullandık o yüzden grasslands ı cok denemek istedim…Tadını diğerlerine göre daha çok sevdi o yüzden Acanadan şaşmam diyorsanız kediniz de wild prairie ve pacificadan hoşlanmadıysa mutlaka deneyin derim…sevgiler

  Cevapla
 4. Merhaba,

  Öncelikle yapmış olduğunuz bilgi paylaşımları için teşekkür ederim.

  Bizimde Çakıl adında 6 aylık bir erkek British shorthair tatlımız var. İlk sahiplendiğimizde Royal Canin mama ile başlamış daha sonra sizlerin bilgi paylaşımları ve araştırmalarımız sonucunda Acana da karar kılarak Acana mamayı denemeye karar verdik. ilk aklımızda olan Grassland’i denemekti ancak ne yazık ki distribütörün elinde tester olarak sadece Wild ve Pasifica olduğu için onları denemek durumunda kaldık. Ancak bizim tosuncuk pasificanın yüzüne bile bakmadı, eski mamasıyla karıştırdık, eskilerini yedi büyüklerini (büyük taneli olmalarının da etkisiyle) ayırdı. Yaş mamasının arasına karıştırdık, nafile. Günlük malt ve gimpet multivitaminlerini üstüne sıktık, nafile. Hatta o kadar ısrarcı olup eski mamayı azalttık fakat bu seferde kendini aç bıraktı.

  Daha sonra Wild tavuklusuna geçtik, yine ayrı süreç. En son Acana tanelerini bıçak yada eldiven giyerek el ile dörde bölerek royal canin ebatlarına getirdik ve karıştırdık. İkisinin ebatları aynı olduğu için yemek kabından çok ayrıt edemedi ve nihayet yemeye başladı. Yaklaşık 1 ay bu şekilde devam ettik. Daha sonra sadece parçalanmış Acana ve sonunda artık parçalamadan Acana yiyor.

  Bu arada yine sizin sayenizde Gimpetin yaş mamaları, Gimpetin soft malt ile multivitamininden her gün veriyoruz. Sık sık da light ton balığı ile tavuk haşlaması, sabahları da peynir görünce çok zorlarsa az peynir tattırıyoruz.

  Şimdi mevcut tavuklu maması bitmek üzere acaba Grassland’i denesek mi bilemedim. Bundaki düşüncemizde tavuk aromasını sürekli farklı şekillerde de tadıyor olması nedeniyle çeşitlilik yaratmak açıkçası.

  Son olarak bir şey sormak istiyorum, son zamanlarda özellikle taşınma vs nedeniyle çok yer değişikliği yapmak zorunda kaldık. Bizde beslenmesi sekteye uğramasın diye sık sık sevdiği yaş mamaları, light ton balığı haşlanmış tavuk verdik. Günde 1 adet ton balığı yada yaş mama yemeye alıştı. Kuru mamasını da çok güzel yemeye devam ediyor, hatta yaş maması varken kuru mama yediği bile çoğu zaman oluyor. Ancak bazıları yaş mamayı mümkün olduğunca vermeyin diyor.

  Merak ettiğimiz şey kuru mamasını yediği, kakasında vs bir sorun olmadığı sürece günde 1 tane yaş mama (sabah akşam bölerek) yemesi sakıncalı mıdır?

  Bu arada kilosu şuanda 3.4 kilo, bir kilo problemi olduğunu düşünmüyoruz. Gündüz evde yalnız kalıyor ama akşam ilgileniyoruz, geniş evde oradan oraya koşturuyor.

  Teşekkürler,

  Cevapla
  • Acana iyi bir mama sonunda da yemeğe alışmış ne güzel ama erkek kedi hele ki belli bir cins erkek kedi sahiplerine şuna dikkat etmelerini öneriyorum. İçerik kalitesi yüksek olan tahılsız mamalarda her ne kadar oranlar normal bir kedi için son derece dengeli olsa da tahıl içeren mamalara göre kalsiyum fosfor vre magnezyum oranları yine normal sınırlar içinde ama birazcık daha yüksek olabiliyor… Bu normalde bir hastalığa neden olmaz ama erkek kediler hele de belli bir cinse sahiplerse (cins olduklarında bağışıklıkları daha düşük oluyor ve genetik olarak bazı hastalıklara daha yatkın olabiliyorlar) idrar yolu ve böbrek hastalıklarına dişilere göre biraz daha meyilli olabiliyorlar. Bu nedenle kediniz acana yesin ama ben olsam her yıl kontrol amaçlı check up niteliğinde bir kan testi yaptırıdım ve özellikle de böbrek ve idrar yolu taşları açısından bir değerlendirme isterdim veterinerden.. Ne olur ne olmaz… Tahıl içeren mamalarda ise örneğin Hills mamalarında bu oranlar daha düşük tutulabiliyor yani normal sınırların içerisinde minimum değerlerde diyelim yoksa reçeteli mamalar gibi çok durumlar için yaratılmış aşırı düşük oranlardan behsetmiyorum umarım anlatabilmişimdir. Böylece Acana’nın erkek kedinize nasıl geldiğini de gözlemlemiş olursunuz… Benim erkek kedim olsa bu noktalara dikkat ederdim… Kedinizin alerjik durumu yok ise sağlıklı tahıl içeren N&D düşük tahıllı seri gibi mamaları da tüketebilir. Veya Hills in mamaları da mesela içerik kalitesi açısından diğer ikisine göre daha zayıf olsa da yine doğal maddelerle korunuyor olmasından dolayı ve erkek kediler için önemli oranları düşük olan bir mama olduğu için önerebileceğim mamalar arasında yer alıyor..Acanadan memnunsanız değiştirmeyin ama her sene dediğim gibi bir kan analizi de mutlaka yaptırın..Her gün yaş mama yemesi henüz bebek olduğu için sorun yaratmayabilir ama büyüdükçe fazla gelecektir emin olun. Kullandığınız yaş mamanın içeriği de önemli, blogda daha önce yaş mamanın da sağlıklısını seçin başlığı ile bu konuda yazmıştım doğal ve tahıl içermeyen bir yaş mama kediniz için daha sağlıklıdır. Ama ben olsam her gün bir kutu asla vermezdim. Ben haftada 2-3 kutu veriyorum ve bir gün için sadece yarım kutu veriyorum bir kediye.. Ama tabi yaşları büyük benimkilerin bir gün veriyorsam ertesi gün vermiyorum öyle öyle dengeliyorum mesela.. Light ton balığını benimkiler de çok seviyor ama çok da sağlıklı değil onlar için aslında çünkü tuz içeriyor biraz suda bekletyip vermek gerek ve çok da sık vermemek gerek ben az az verip tatlandırıcı olarak kullanıyorum light ton balığını 1 tatlı kaşığı kadar falan mesela bir verişte kuru mamasının üzerine koyuyorum o kadar..Sıcaklarda çok tavuk haşlaması da vermemeye dikkat edin alerji oalbilir..Aslında gayet güzel besliyorsunuz kedinizi böyle devam edin ama küçük noktalara dikkat edin aklınızda olsun diye cevap yazayım dedim sevgiler 🙂

   Cevapla
 5. merhabalar bende acana markasını kullanmaya başlayacağım baya bir araştırma yaptım ve beni en çok tatmin eden marka bu oldu.. önerebileceğiniz bir yer var mı bu mamayı alabileceğim internette satılan bir sürü site var ama size de sormak istedim siz nereden alıyorsunuz?

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: