RSS Besleme

Bio Pet Active ürünlerini sevdik!

Posted on

edf

Aylar önce instagram fenomeni kedi Çiğdem’in profilinde görüp 🙂 ehehe ayy keşke benim olsa!!! dediğim kedilere yönelik bir hediye paketi için Bio Pet Active markasına mesaj atmıştım bana da yollar mısınız aynı paketten ürünlerinizi denemek istiyorum diye!(Yüzsüzlüğün bu kadarı!!! 🙂  Hatta bi de üzerine benim bloğum var eğer memnun kalırsam hakkınızda bir de yazı da yazarım diye eklemiştim.

Sonra aylar geçti 🙂

Ve fakat unutmadım!

Ürünleri denedim ve kullandım. Memnun kaldım!

Zaten açıkçası bildiğim ve bir kaç ürününü kullandığım bir markaydı mesela Vitalicat adlı kediler için genel multivitaminini ve Glucopet adlı eklem desteği ürününü halihazırda kullanmış ve beğenmiştim. Ama elbette fiyatlar da malum çok arttığından acil ihtiyaç listemde olmayan ürünlerini bol keseden satın almak için imkanım yoktu. O nedenle böyle bir hediye ricasında bulunmak istedim.

Yurtdışının aksine ülkemizde evcil hayvan sektöründe bloggerlara hele ki benim ki biraz her ürünü beğenmeyen sağlıksız bulduklarını tanıtmayan biraz muhalif görüşlü ve bu işi para için yapmayan doğru bildiğinden şaşmayan bloggerlara pek de önem verilmiyor şirketler ve markalar tarafından.

Yani sanmayın üzerime ürünler yağıyor 🙂 Bu nedenle bazen gerçekten merak ettiğim firmalara size tanıtabilmek için ben mail atıyorum veya ulaşmaya çalışıyorum. Sağolsun bu firma benim isteğimi dikkate alan bir yapıdaydı.

Mesela geçen günlerde ülkemize gelen beyaz kediler özelinde bir mama markası vardı onlara ulaştım ürünü denemek istediğimi belirttim hiç sallamadılar bizim tanıtıma falan ihtiyacımız yok dediler sağ olsunlar 🙂 Ben de alıp denemedim 🙂

Neyse gelelim konumuza…

Bio Pet Active’in bana gönderdiği ürünleri tanıtayım size, bir de gönderdikleri pakette yer almayan ama benim özellikle beğendiğim birkaç ürünleri var onlardan bahsedeyim belki bu tip ürünler konusunda arayışta olanlarınız vardır ve yazı bir yol gösterici olabilir.

Elbette baştan eklemek isterim ki bunlar ilaç değil destek ürünleri ve her ne olurlarsa olsunlar bir hastalık durumunda veterinerinize asla danışmadan kullanmayın! İnsanların orda burda yazdıklarını yargısız doğru kabul etmeyin sorgulayın akılcı ve mantıklı davranın kılavuzunuz daima bilim olsun bilim çare bulamadıysa risk alın!

Bana gelen hediye paketi içerisinde Bio Magic Kuru Kedi Şampuanı, Catimalt Kedi Malt Macunu, Bio-FeliLysine Lysine tableti, Bio Eyes Göz Lekesi Temizleme Solüsyonu, Bio Otic Kulak Temizleme Solüsyonu, Derma Cat 0.5 Deri ve Tüy Sağlığı Vitamini, Vitalicat Kediler için Multivitamin ürünleri yer alıyordu.

Bu ürünleri 3 aydır kullanıyorum. Benim kedilerim tek bir marka haricinde hiç bir markanın malt macununu beğenmezlerdi lezzet olarak ama bu markayı denememiştim ve beğendiler dolayısıyla Coco ve Misha’nın lezzet testine göre tüy topaklarını kolayca vücuttan attıran ve sindirimi rahatlatan bu macunun lezzetinin kedi onaylı olduğunu söyleyebilirim 🙂

Bio FeliLysine tableti ise ülkemizde ne yazık ki kediler için üretilen çok az marka ve çeşidi bulunan lysine desteği konusunda denenebilecek bir alternatif. Açıkçası bu noktada etkisi konusunda yorum yapamayacağım çünkü kendi kedilerime artık uzun dönemli lysine desteği vermiyorum.

***Bu yazıdaki en son araştırmayı okuduğumdan beri: https://www.petmd.com/blogs/nutritionnuggets/cat/dr-coates/2016/february/usefulness-lysine-supplements-cats-under-scrutin-33508

Ancak özellikle calici virus enfeksiyonu sonrası ağızda çıkan ve antibiotikle geçmeyen yaralarımızı da kısa dönemli bir lysine kullanımı sonucu atlattığımızı da belirtmek isterim geçmişte ****

Bio Magic kuru kedi şampuanı konusunda ise görüşlerim olumlu. Ürün lavanta ve biberiye içeriyor ve bence çok güzel kokuyor, hafif bir yapıda ve ihtiyaç anında iş görüyor.

Bu tip pudra formundaki kuru şampuan ürünleri kediciklerimizin dolaşan tüyleri varsa düğümleri kıtık tarağı ile açarken tam düğüm noktasına az miktarda dökünce ve kedimizin tüylerine bir şey bir mama, başka bir madde vs sürüldüğünde ve yıkamak söz konusu değil ise temizlemek arındırmak konusunda gerçekten iyi iş görüyor. Bu ürün pudra formunda ama özellikle belirtilmiş : boya, paraben, sentetik parfüm ve talk pudrası içermez yazıyor. Bu oldukça hoşuma gitti çünkü talc hepimiz için çok zararlı artık bilinen bir gerçek bu..

edf

Yine de bu tip toz formundaki ürünleri bence buruna yakın nefes alırken ciğerlerine kaçabilecek şekilde kullanmıyorum ben.

Vitalicat adlı multivitamin ürününü sokakta baktığım kediler üzerinde deneme şansım oldu ve mama ile karıştırdığımda yediler sorunsuzca tanecikleri.. İçerisinde birçok vitamin ve özellikle tüy sağlığı konusunda öne çıkan destek maddesi yer alıyor ancak kendi kedilerim üzerinde kullanmadım çünkü halihazırda başka ürünler kullanıyorduk.

Bir de mevsimsel veya dönemsel olarak kediciklerimize vitamin ve çeşitli yararlı maddeler içeren destekler kullanabiliriz ama ortada bir hastalık veya sorun yok ise bu vitamin ve destek olayını çok da abartmamak gerekiyor. Çünkü neticede her ürün öyle ya da böyle kimyasal ve böbreklerden geçiyor ve böbrekleri çok da yormamak gerek.

Yazı çok uzun olacağından toparlarsak kulak temizleme solüsyonu Bio Otic, küçük kulaklı ve kulakları mutlaka temizlenmesi gereken bir Scottish fold annesi olarak ve göz temizleme solüsyonu Bio Eyes ise bir iran kedisi annesi olarak elimin altında olmasından hoşlandığım ürünler oldu. Derma Cat ise tüy ve deri sağlığı içinmiş ancak ben henüz denemedim ama aklında bu tip bir ürün arayanlar varsa denenebilir neticede kaliteli bir markanın ürünü diyebilirim.

Benim henüz deneme fırsatım olmayan ama fırsat bulup da alırsam size mutlaka uzun uzun bahsetmek isteyeceğim bu markanın diğer markalarda bulunmayan özgün ürünleri ise esasen şunlar:

 • Silycumin – http://biopetactive.com/avada_portfolio/silycumin/  (Silmarin ve turmeric diye İngilizce araştırma yaparsanız kediler özelinde çok önemli 2 destek ile karşı karşıya kalacaksınız bu 2 madde radarımda yer alıyor ve size araştırmam bitince mutlaka yazacağım sonucunu nelere iyi gelir nasıl kullanmalı vs bu nedenle bu ürünü de merak ediyorum)
 • Bio Urinamin –  http://biopetactive.com/avada_portfolio/bio-urinamin/  (İdrar yolu sağlığı söz konusu olduğunda cranberry ve c vitamini karşınıza çıkan ilk yararlı destekler dolayısı ile doğal görünen bu ürün hoşuna gitti denemek istiyorum fırsatım olduğunda)
 • Aloe Vera özlü köpük formunda kuru şampuan – http://biopetactive.com/avada_portfolio/biopet-active-aloe-vera-dry-washing-foam-shampoo/ (Aloe vera ya kesinlikle inanan ve bayılan bir insan olarak pudra formunda kuru şampuanlardansa köpük formundaki bu ürünü tercih etmeyi düşünüyorum üstelik de bizde bir pati kuruması durumu oluşuyor zaman zaman aloe vera ona da yarar sağlar diye düşünüyorum)

Hediyeler için Bio Pet Acitve’e teşekkür ediyorum 🙂 Ayırca merak ettiklerimi de yollarlarsa çook sevinirim açık teklif yani 🙂

Bu hayat pahalılığında hem evdekilere kaliteli mama ve kum almak hem veteriner masrafları ve hem de sokaktaki canlara mama ve veteriner konusunda destek olmaya çalışırken bütçeyi epey zorladığımız bir gerçek 🙂

Sevgilerimle kedi dostlarım 🙂

Meltem

Reklam

About meltem

1983 yılı doğumlu, Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu, evli ve Coco ve Misha adında 2 kedi ve Uzay Deniz adında dünyalar tatlısı bir erkek çocuğu annesi editör ve metin yazarıyım :) Müziğe, doğaya, hayvanlara, mistik konulara ve sinemaya bayılıyorum. Meraklı bir İkizler yükselenli Koç burcu olarak, gündemi takip etmek ve en ilginç ipuçlarını bulup paylaşmak benim için bir zevk! Hem eğlenceli hem de bir şeyler öğrenebileceğiniz yazılar okumak için beni takip edin!

2 responses »

 1. Bio magic kuru kedi şampuanını ve kulak temizleme solüsyonunu ben de alıp kullanmıştım, hatta hala mevcut ikisi de. 3 kedimden biri olan Milo ile aynı meseleden yıllarca süren savaşımızdan o galip çıktı ve haftada 1 veya 2 kez dışarı çıkmasına izin vermeye başladım. Bazen 3, 5 saat içinde dönse de bazı zamanlar da 2. gün geri geliyor ve nasıl beceriyor bilmem ama hayatını sokakta geçiren kedilerin bile olmadığı kadar kirli dönüyor. Her dönüşünde onu yıkamak istemediğim için önce kedi ve köpekler için olan kimyasal içermeyen ıslak temizleme mendillerini denedim ama hiç işe yaramadılar. ( markasını hatırlamıyorum ) Daha sonra bu kuru şampuanı alıp kullanmaya başladım, kesinlikle üzerinde ki kötü kokuyu gideriyor, tamamen kirleri ortadan kaldırmıyor elbette ama kuru şampuanla taradıktan sonra ona bir hoş geldin öpücüğü vermekten de pek çekinmiyorum. Hatta sokaktan yaralı alıp ameliyat edilip yakalık takmak zorunda kalan bir kedimizin iyileşme sürecinde temizliği için de kullanmıştım, en çok o zaman işime yaramıştı. Yani kedili bir evde olması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum ben de. Kulak temizleme solüsyonu ise bana göre çok da gerekli bir ürün değil. Ilık suyla nemlendirilmiş bir bez ile de aynı sonucu alabilirim.

  Her zaman kullandığımız, iki kedimin bayılarak yediği malt macunu en çok ihtiyacı olan uzun tüylü kedime yedirmek mümkün değil o yüzden ( Micha ve Coco’nun damak zevkine de güvenerek ) bu markanın malt macununu bir ara deneyeceğim diğer kedim için.

  Cevapla
 2. Dermacat’i tüy dökme mevsiminde kullandım ve yarı yarıya azalttı müthiş bir ürün bence 😍

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s