RSS Besleme

Öğrenciliğe dönüş :)

Posted on

15137744141872580849question-mark-cat.hi

Selam arkadaşlar buraya sıklıkla yazı ekleyemesem de sıklıkla yorumları okuyorum ve mailleri cevaplıyorum. Hayret verici bir nokta var ki olumlu yorumlarınız çok fazla ama bunun yanı sıra olumsuzlar da mevcut.

Olumsuz yorumlarda genelde sen tüm bunları kafandan atıyorsun, burada veterinerler var sen kim oluyorsun diyenler. Ve yazımı okuyup anlama kapasitesine sahip olamayan  yani ilk okuldaki “okuduğumuzu anladık mı?” köşesini herhalde es geçmiş tipler var.

Örnek vermek gerekirse kedime bir rahatsızlık özelinde veteriner önerisiyle  x vitamini veriyorum dönemsel olarak yazmışım. Yok yere sanki görse üzerime saldıracakmış gibi bir hışımla yazılmış mesajda sen ne biçim insansın sürekli b vitamini kullanılır mı çok saçma çok tehlikeli hem sen kim oluyorsun ki böyle tavsiyeler verebiliyorsun denmiş.

Bu yorumları eklemiyorum siteye.. Bence temel zeka ve temel saygı düzeyini aşamadıkları için… Tüm yorumlar önce onayıma sunuluyor ve böyle anlamsız yorumları zevkle çöpe atıyorum 🙂 Boşuna zahmet etmeyin yani 🙂

Buna ne desem bilemiyorum herhalde kıskançlık 🙂

Sen kimsin ki bunları yazıyorsuna şu cevabı vermek istiyorum:

Ben 14 senelik kedi sahibiyim,

ben son 6 senede yaklaşık 40 sokak kedisine yuva bulmuş onların hastalık beslenme ve sağlıklarıyla ilgilenen kişiyim

ben İngilizce bilen, okuyan, araştıran, kafası çalışan ve kedi konusunda tutkuyla öğrenme isteği dolu olan kişiyim

ben her zaman sadece deneyimlerimi ve araştırma sonuçlarımı paylaşıyorum diyen kişiyim hiç bir zaman size tedavi önerisinde bulunmadım sadece şunu sorun veterinerinize bunu sorun diyen kişiyim.

ben her zaman sizi öncelikle veterinerlere yönlendiren kişiyim AMA o veterinerleri sorgulamaya ve daha iyi olmalarını sağlamaya itin diyen kişiyim.

Veterineriniz kedinize bir teşhis koyup uygulamalar yaparken bunu size tek tek anlatıp açıklasın siz de bilgi ve fikir sahibi olun diyen kişiyim

Veterinerler kedi bakımı sağlığı ilaçları ve hastalıkları hatta beslenmesi konusunda dünya literatürünü takip edebilsin etsinler kendilerini geliştirsinler diyen kişiyim. Çünkü kabul edelim bu konuda oldukça geriyiz Amerika ve Avrupa’dan.

Ben İstanbul’un en iyi veterinerlerinden en lüks kliniklerinden ağzının payını almış kişiyim (önceki yıllarda) ve yine ben şuan en aklıselim ve ileri görüşlü veterinerlerine sahip kişiyim 🙂

Ben bir evcil hayvan dergisinde tam zamanlı olarak çalışmış bir kişiyim ve evcil hayvan sektörünün arka planı hakkında fikir sahibi olan kişiyim.

Her şeyden önemlisi mesleğiniz ne olursa olsun bir konuyu tutku derecesinde sevmek ilgilenmek ve araştırmak bambaşka bir şey buna Türkçe’de o konuya gönül vermek diyoruz ben kedi bakımı ve beslenmesine hakikaten gönül vermiş bunu araştırmaktan konuşmaktan yazmaktan zevk alan bir insanım.

Bu nedenle neden bir adım daha atmayayım dedim ve ikinci üniversite olarak Laborant ve Veteriner Sağlık bölümüne kayıt oldum. Artık bir yandan da öğrenciyim 🙂 2 senelik bu bölümü bitirince bakalım hayat neler getirir belki 13 senelik profesyonel işim olan Editörlüğü bırakır bu alana yönelmek ya da gerçekten veterinerlik okumak da isteyebilirim.

Bu bölüm ne işe yarar merak ederseniz hani veterinerlerin yanında çalışan hasta bakıcı gibi teknikerler var ya pansuman yapan kedilerin operasyon sonrası tedavileri ile ilgilenen ve veterinere asistanlık yapan işte o.

Hepimize hayırlı olsun 🙂

 

 

Reklam

About meltem

1983 yılı doğumlu, Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu, evli ve Coco ve Misha adında 2 kedi ve Uzay Deniz adında dünyalar tatlısı bir erkek çocuğu annesi editör ve metin yazarıyım :) Müziğe, doğaya, hayvanlara, mistik konulara ve sinemaya bayılıyorum. Meraklı bir İkizler yükselenli Koç burcu olarak, gündemi takip etmek ve en ilginç ipuçlarını bulup paylaşmak benim için bir zevk! Hem eğlenceli hem de bir şeyler öğrenebileceğiniz yazılar okumak için beni takip edin!

4 responses »

 1. Hayırlı uğurlu olsun. 🤗 Ne zaman bir kedinin insanına rastlasam hemen HANGİ MAMA yazısını okutuyorum. Bak bu bloğu kesinlikle takip et demekten kendimi geri koyamıyorum. 😬 Tecrübe edip araşırıp bulup bizimle paylaştığın her bir bilgi için çok teşekkürler.

  Cevapla
 2. Meltem hanım hayvanları sevmeyenler hayvanları sevenleri de sevmezler siz onları boşverin yazılarınızı zevkle okuyoruz.

  Cevapla
 3. Aslında söylenebilecek bir sürü şey var ama özetlemek gerekirse, sen sahiplenenlerin kedilerini daha iyi anlamasını sağlayan ve o kedilerin evlerinde daha mutlu ve sağlıklı yaşamalarını sağlayan kişisin. Bu konuda sen benim öğretmenimsin, ben senin satır aralarında hep aynı şeyi gördüm, kedini izle, gözlemle, anlamaya çalış, empati kur sonunda o sana çözümü gösterecek senden öğrendiğim en kıymetli şey bu. Aynı dili konuşmadığın bu küçük, güzel canlı sana anlatmak için her yolu deniyor o kadar çok çabalıyor ki o çabasını karşılıksız bırakmamamı sağladığın için teşekkür ederim.

  Cevapla
 4. Merhaba abla benim iki tane kedim var bir tanesi sürekli ve çok tüy döküyor ne yapmalıyım

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s