RSS Besleme

SÜPER KEDİ ÜRÜNLERİ

Bu sayfada çok yararlı ve güzel bulduğum kedi ürünlerini sizlerle paylaşacağım.

1. Scaredy Cut Evde Traş Seti

Scaredy Cut Kediler için evde traş seti

Kediniz her traş esnasında veterinerde bir travma yaşıyorsa, eve gelince size ve evdeki diğer kedilere traş deneyimi dolayısıyla küsüyor ve kavga çıkarıyorsa, traş esnasında ilaç alıp bayıltılmasından hoşlanmıyor sağlığı için endişeleniyorsanız ve biraz el beceriniz varsa bu ürün tam size göre artık kedinizi strese sokmadan tabi siz de strese girmeden evin rahatlığında huzurlu ve mutlu bir şekilde traş edebileceksiniz.

Evet bu şekilde makine traşı gibi pürüzsüz eşit bir görünüm olmayacak ama eliniz yatkında yine de ehvenişer bir görünüme sahip olacak kediniz biraz da yaptıkça alışıyorsunuz! Böylelikle kediniz traş stresi yaşamadan tüylerinden kurtulacak ve her yıl 2 defa bayıltıcı ilaç almaktan da kurtulmuş olacak veya uyutmadan traşın travmasından tabi ki!

Ben bu ürünü 3 senedir kullanıyorum ve çok memnunum kendi web sitesinden sipariş veriyorsunuz posta yoluyla ülkemize yolluyorlar, gümrüğe takılacak bir ürün de değil ve fiyatı da uygun!

Web sitesi: http://www.scaredycut.com/buy/

———————————————————————————————————————————–
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

2. Flamingo Pet Fresh Tuvalet Kabı Altlığı

Bu ürünü Juen Pet Market‘te gördüm ve oradan 2 senedir alıyorum. Bu dikdörtgen özel dokulu kartonumsu kağıtları temiz tuvalet kabının tabanını kaplayacak şekilde yerleştiriyorsunuz. Küçük tuvalet kaplarına 1 adet yetecektir benim kedilerimin xxlarge devasa bir tuvalet kabı olduğu için ben yan yana 2 adet koyuyorum anca tüm kabanı kaplıyor.

Sonra üzerine kedi kumumuzu dolduruyoruz ve kumun miyadı dolana kadar kullanıyoruz. Bu malzemenin olayı şu; idrarı falan hemen çekip bünyesinde topluyor kedi tuvaletinin tabanının temiz kalmasını hiçbir pisliğin yapışmamasını sağlıyor.

Bir dahaki kum değiştirme olayında inanılmaz kolaylık yaşıyorsunuz kumu döküyor bu kartonları da çöpe atıyorsunuz olay bitti, alttan kum kabı cillop gibi temiz çıkıyor. Onu ovmakla yapışan kötü koku yayan idrar kalıntılarını temizlemekten kurtuluyorsunuz. Tabii yine de tozlar kirler gitsin diye tuvalet kabını şööyle bir su altından geçirip ıslak mndille siliyorum ben.

Bu ürün ayrıca koku yayılmasını engelliyor ve kumunuzu kullanım süresini de uzatıyor. Mutlaka alınacaklar listemde var, bir paketten dört adet çıkıyor benim gibi devasa tuvalaet kabı sahiplerine 2 ay gidiyor normal boyutlarda bir kedi tuvaletiniz var ise size 4 ay gidecektir ki bu da fiyatının çok uygun olacağı anlamına gelir.

Kedi kumlarının kokmamasına, daha hijyenik olmasına dikkat edenlerin mutlaka edinmesi gereken bir ürün!

———————————————————————————————————————————–
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

2. Trixie Vorleger PVC Tuvalet Paspası

trixie-tuvalet-paspasi

Eğer zengin değilseniz kocaman bir eviniz yoksa mütevazi apartman dairelerinde yaşıyorsanız kediniz tuvaleti her gün kullandığınız günlük yaşam alanlarınızla iç içe bir yerlerde olacak demektir! Bu durumda iyi kum+ koku giderici ürünler kullanarak kum kokusunu engelleyebilirsiniz peki ya kumların evin içerisine çevreye dağılmasını nasıl önleyebileceğiz?

İşte bu üstteki cici paspas sayesinde artık böyle bir probleminiz kalmayacak, ben bunlardan 2 tane aldım bir köşesi duvara dayalı tuvalet kabının her iki tarafına da birer tane yerleştirdim ve artık halılara veya parkeye dağılan oradan oraya yayılan sinir bozucu kedi kumu problemi yaşamıyoruz!

Paspasın özel bir yüzeyi var kedilerimiz tuvaletten çıkmak için bunların yüzeyine basınca kumlar paspas yüzeyine direkt yapışıyor ve oradan ayrılmıyorlar!

Kesinlikle tavsiye ediyorum çok yararlı bir ürün! Özellikle de benim gibi ince kedi kumu kullananlar için bire bir!

Nereden alacağım diyenler için benim satın aldığım Juen Pet Market‘in linkini verebilirim: http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=0&urn=9701

Reklam

46 responses »

 1. Süper bir tavsiye.Maalesef kumlar evin her tarafında..Ne kadar süpürsemde,bir şekilde tırnaklarının içinde kalıyor ve etrafa saçılıyorlar!Teşekkürler tavsiye için..

  Cevapla
 2. shiro the kitty

  Elimde kağıt havlu ve dezenfektan spreyle evde deli tavuklar gibi oradan oraya koşturup kedi kumlarını temizlemekten illallah gelmişti vallahi deniyicem !

  Cevapla
 3. Merhaba Meltem Hanım,
  Verdiğiniz linkteki dükkandan pet-fresh almak istemiyorum ancak bulamadım. Mat ile birlikte hemen sipariş vereceğim. Yardımcı olabilir misiniz?
  Çok teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba ürünü bir süredir ülkemize getirmiyorlar ne yazık ki uzun süredir ben de alamıyorum neden böyle oldu hiç bir firma getirtmiyor anlayabilmiş değili,m oysa çok kullanışlı bir üründü ve muadili de yok hani başka firmanın aynı ürünü gibi tam bir saçma durum anlayacağınız! Ben bunun yerine son zamanlarda kedi tuvaletlerine geçirilen plastik torbalardan kullanmaya başladım çöp torbası gibi olanlardan onu kum kutusunun altına geçirip sonra üzerine kumu döküyorum hemen her sitede vardır bu ürün yine böylece kumlar direkt kaba yapışmamış değmemiş oluyor torbayı çöp torbası gibi ağzını büzerek toplayınca da tüm kum içerisinde kalıyor kumu temizlemek kolaylaşıyor. Ama tabii yazıda tavsiye ettiğim ürün gibi bir emiş kapasitesi durumu yok dolayısıyla koku önleme durumu yok bu uygulamanın da…Sevgiler!♥

   Cevapla
   • Nazik cevabınız için çok teşekkürederim. Kağıt olanından bulamadım ancak torbaları deneyeceğim. Bu arada mırmır kedi kumu kullanıyorum ve sizi o markayı ararken buldum. Ne iyi etmişim.

  • Merhaba öneriler için çok teşekkürler ancak verdiğin iki linkte de ürün tükenmiş stokta yok olarak görünüyor, bir tanesinde var gibi görünüyor ama internet mağazalarının tümüne güven olmuyor varmış gibi satabiliyorlar sonra yok diye açıklama yapıp binbir takla atarak ödemeni geri yatırıyorlar. Ben artık bu ürünü uzun süre piyasada bulamadığım için başka bir formül buldum ve memnunum. Tuvalet kabının altına kalın plastik çöp torbası yerleştiriyorum ve üzerine kedi kumunu döküyorum böylece pislenen kumlar kabın dibi ile temas etmiyor ve kumu değiştireceğim zaman çöp torbasını kenarlarından katlayarak kolayca kumu alıp atıyorum dibi de tertemiz kalmış oluyor zaten pratik yani ve daha ucuz bir yöntem 😉

   Cevapla
 4. Bende kedi kumunun dağılmasını önlemek amaçlı küçük oyun çadırlarından aldım. Tuvalet kabını içine yerleştirdim çadırım girişi bi beş cm yüksek olduğu için paşa içinde ne kadar kum sıçratsa da etrafa az dağılıyor ben çok rahat ettim tavsife ederim 🙂

  Cevapla
 5. selam bende kedi kumunun tabanına biraz çamaşır deterjanı kayıyorum oda kokuyu bi nebze azaltmış oluyor 😉

  Cevapla
  • Yaptığınız şey kesinlikle çok tehlikeli ve kediniz için çok zararlı birşey. Kesinlikle kedi kumuna deterjan karıştırmayın yoksa kedinizi zehirleyerek yavaş yavaş öldürüyor olursunuz benden söylemesi.

   Cevapla
 6. Slica kumlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
  Biz ve kedimiz inanılmaz memnunuz da.

  Cevapla
  • Silika kumları hiç sağlıklı bulmuyorum çünkü bir dönem ben de kullanmıştım ve kullandığım dönemde gözlemlediğim kadarıyla o kumlara kedi çişini yaparken kumun üzerinden buhar gibi birşey havaya karışıyor yani kimyasal bir buhar diyebiliriz buna ve soluduğunuz havaya karışıyor bunu bizzat gözlerimle gördüm ve o günden sonra asla bir daha evime sokmadım silika kumları. Ayrıca topaklanma durumu olmadığından yapılan çişler hep dibe çöküyor ve bu da evde koku oluşmasına neden oluyor bence o açıdan da pek kullanışlı değil..Madde olarak da yapay kimyasal bir madde, oysa bentonit kumlar doğal..

   Cevapla
   • Serpil Şahin Çanakçı

    Meltem Hanım kedileri normal tuvalete alıştıran citi kitty hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu alıştırma seti kullanılarak 10 veya 15 gün içinde normal tuvalete yapmaları sağlanabiliyormuş.

   • merhaba ben hiç kullanmadım o yüzden bir fikrim yok. Evimizde tek tuvalet olduğu için hijyen açısından kedilerimle aynı tuvaleti paylaşmayı doğru bulmadığımdan denemek de istemedim bu ürünü. Yedek bir tuvaletim olsaydı bizim direkt olarak kullanmadığımız belki düşünebilirdim.

 7. Meltem hanım merhabalar.
  Scaredy Cut almayı düşünüyorum. Fakat kedim taranmayı pek sevmediği için bunu da alıp kullanamazsam diye düşünmekteyim. Siz hala kullanmakta mısınız? Memnun musunuz? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba ben hala kullanıyorum çok da memnunum. Ama bu tarak değil zaten bununla kedinizi taramıyorsunuz tüylerini kesiyorsunuz ve ille tarar gibi yaparak yapmanıza gerek olmuyor bu işlemi ben bir elimde tüyleri tutup bir elimle kesiyorum kuaförlerin saç kesmesi gibi… Tüy kesmek kısaltmak için birebir ne olduğunu anlamıyorlar bile ama zorlamadan zaman vere vere gerekirse tüm tüyleri 3 günde aralıklı olarak kesmeyi göze alarak yapacaksınız… Başına çullanır korkutur veya sinir ederseniz kedinizi kullanamazsınız sonra sürekli kaçar sizden.. Kedinizin taranmayı sevmesi ise tamamen doğru fırçayı bulmanızla alakalı değişik fırçalar alıp denemelisiniz… Benimkiler de hiç sevmiyorlardı şimdi elime fırçayı alınca üzerime gurrlayarak koşuyorlar meğersem top uçlu plastik normal saç fırçası lazımmış bize şunu aldım mest oldular 2 senedir hala popülerliğini koruyor fırça 🙂 aslında kendime almıştım oysaki daha görür görmez koklayıp üzerine yattı eşekler 🙂 http://static.avon.com.tr/PRSuite/static/images/product_images/avon-kozmetik-prod_30974_xl.jpg

   Cevapla
   • Biliyorum tarak olmadığını fakat dediğim gibi taranma hobimiz var 🙂
    Daha öncesinde de sizinle tarak konusunu da konuşmuştuk. Aynen bu şekilde de tarak aldım. Fakat bana mısın demiyor. Ben de fazla sıkmamak kayfı ile gün aşırı taramaya özen gösteriyorum. Bu makastan kesin alacağım. Amazon.com üzerinden mi satın aldınız siz de?

   • Yok sayfadaki yazıda belirttiğim kendi sitelerinden almıştım.

 8. İyi aksamlar Scaredy cut u sayfanizda gordum ve cincila bi kizim var ve bu bize super bi olay geldi verdniz linki tikladim ama siparis veremedim yardimci olurmusunuz

  Cevapla
  • Merhaba bakın bu sayfada Buy Now yani, Satın Al linki var buradan paypal üzerinden satın alabiliyorsunuz tıkladığınızda paypala yönlendiriyor oradan alınıyor Türkiyeye’de göndeirm var baktım halen… Size önerim seti alırken Tiny Scissors yani Küçük makas denilen ürünü de satın almanız en altta ikisinin bir arada satıldığı bir paket var incelerseniz sayfada yer alıyor. Ben her ikisini de almıştım o minik makas da inanın çok işe yarıyor ikisi birlikte bir bütün oluşturuyorlar. http://scaredycut.com/buy/

   Cevapla
 9. Meltem Hanim Merhaba,
  sizin uzun suredir takip ediyorum. Oncelikle guzel yazilariniz icin tesekkur ederim.
  Sanicat kedi kumu kullaniyorsunuz sanirsam. Uzun suredir pisi pisi kullaniyoruz. Ancak piyasa cok kolay bulunuyor. Sanicat’le ilgili yorumlarinizi merak ediyorum. Emici mi kullaniyorsunuz yoksa topaklasan kum mu? fikirlerinizi yazarsaniz cok sevinirim.
  Sevgiler,

  Cevapla
  • Merhaba ben topaklaşan marsilya sabunu aromalı olan oxygen power olanından memnunum açıkçası her çeşidinden memnun kalmadım bir bu iyi geldi bize toz yok koku da 15 günde bir değiştirilirse gayet yok ama daha uzun süre değil ve her gün muntazam temizlemek koşulu ile.. benim için toz çıkartmaması en önemlisiydi kokuyu da 15 gün tutması iyi geldi tabii 30 gün tutsa daha iyi ama yok öyle bir kum sanırım 🙂 topkalşaması diğer tozlu markalara göre çok iyi değil topaklar sıkı olmuyor alırken dağılabiliyor ama sıfır toz ve 15 gün için kokusuz olmaya değer diye düşündüm zaten sık sık temizlediğimizden kumu toptan bize iyi geldi..deneyin siz de isterseniz..

   Cevapla
   • Meltem hanim merhaba,
    cevabiniz icin tesekkur ederim. Dun Metro marketten “Sanicat Professional Classic” olan modeli buldum ve aldim. Aromalilar sanirsam internetten uzerinden satiliyor. henuz deneyimleyemedim. 🙂 sevgiler,

 10. Kadriye Yıldırım

  Meltem hanım merhaba benim evde 3 kedim var bir tanesi 7yaşında kısırlaşmış erkek. kumu temiz oldugu halde her yere işiyor, kakasını yapıyor. çıldırmak üzereyim eşimle sürekli artışıyoruz.Lütfen bana yardım edin sirkeyle siliyorum sirkeli bez koyuyorum hiç fayda etmiyor.Ne yapacağımı şaşırdım, fikri olan birileri var ise yardım bekliyorum.
  Teşekürler

  Cevapla
  • Kadriye hanım, bu yaşadığınız sorun Jackson Galaxy’nin My Cat From Hell programında defalarca yayınlanmış bir konu birçok kedinin bu sorunu yaşadığını gördüm programı izlerken size internetten programın bölümlerini youtube dan bulup tek tek mümkün olduğunca çok bölümü izlemenizi öneririm çünkü bu tip vakaları çok güzel çözüyor Jackson Galaxy. Digirtuk ünüz varsa program her pazartesi akşamı sekizde Animal Planet kanalında yayınlanıyor izlemenizi öneriyorum. Ben Jackson Galaxy gibi bir kedi davranış uzmanı değilim kendi kedilerimde de bu tür problemleri hiç yaşamadığım için deneyimim yok. Sadece programı izleyen biri olarak size arkadaşça diyebilirim ki evinizi ve kedileriniz arasındaki iletişimleri gözlemleyerek sorunu siz tespit edebilirsiniz uzaktan biri size yazarak bu konuda yardımcı olamaz ki. Kediler eve yok yere zevk olsun şımarıklık olsun diye işemezler asla, kediniz eve işiyorsa bu bir yardım çağrısı bir yardım çığlığıdır son bir hareket olarak işeyerek size içerisinde bulunduğu sıkıntı her ne ise bunu yalvarırcasına göstermek istiyordur tepki olarak bunu yapıyor yani kediniz yardıma muhtaç zor bir durumda… Evin durumundan ve eşinizden önce acaba zavallı kedimin neyi var da bunu yapıyor diye düşünmekle işe başlamalısınız. Onun altında yatan sorunu bulup halledince çiş olayı kendiliğinden geçecek zaten…

   Evinizde 3 kedi var diyorsunuz peki eviniz 3 kedinin yaşaması için yeterince alana sahip mi? Her kedi için 1 kum kabı yani sizin evde 3 kum kabı mutlaka olmalı, hele ki böyle bir sorunlu durum var iken acilen gidip her kediye 1 kum kabı olacak şekilde yeterince kap ve kum alın…Bununla işe başlayabilirsiniz ve kum kaplarını öyle yerlere yerleştirmelisiniz ki biri içine girip tuvaletini yaparken diğerleri onu rahatsız edememeli kaplar korunaklı köşelerde bulunmalı yani.. Ayrıca kapalı kum kaplarını da sevmiyor kediler belki de kapalı kum kabını protesto dahi ediyor olabilir…

   Kedinizin bu davranışı yapmasının pek çok sebebi olabilir yani bu durumun altında yatan kedinize rahatsızlık veren pek çok durum olabilir onun için bunu siz ancak gözlem yapıp denemelerde bulunup anlayabilir ve düzeltebilirsiniz.

   Belki de sorun evdeki diğer kedilerle erkek kedilerinizin arasında olan bir iletişim anlaşmazlığıdır kendisini diğer kedilerin varlığı dolayısıyla tehdit altında hissediyor olabilir o yüzden evdeki alanını belirlemek dominantlığını göswtermek için işiyor da olabilir…

   Bu durumda eve daha çok tırmalama ünitesi almalı evde duvarlara basamak şeklinde raflar yerleştirerek kediş merdivenleri yapmalı diğer kediler yerde yürüyüp dolaşırken kendini tehdit altında hisseden kedinizin yukarıda dolaşabileceği komple bir kedi dünyası yaratmalısınız bunu da duvarlara kedinin üzerine çıkıp atlayıp yürüyebileceği raflar yerleştirerek onlarla bağlantılı kedi tırmalama üniteleri yerleştirerek falan yapacaksınız odayı komple yere hiç inip de diğerleri ile muhatap olmadan dolaşabileceği şekilde dekore edebilirsiniz.. Evde ona özel alanlar yaratabilirsiniz diğer odalarda da… Böyle evde kedilere ait daha çok alan yaratmak da iletişim sorunlarını aşmada çok büyük role sahip oluyor…

   Ayrıca sirkeli suyla falan silmek işe yaramaz petshoptan koku giderici özel kediler için olan spreylerden alıp onlarla silmelisiniz deterjanla temizledikten sonra.. O özel spreyler ancak o kokuları giderebiliyor yoksa siz gitti sanırsınız ama o daha gelişmiş kedi burnuyla oradaki kokuyu hala alabilir…

   Açıkçası kedinizi seviyorsanız biraz emek ve para harcamaya gönüllü olmalısınız bu sorunu çözmek için.. Öncelikle birkaç tane kedi kumu kabı alın, yeni beğenebileceği farklı tür kumlar alın deneyin ve kaplardan birini en çok nereye yapıyorsa oralara yerleştirin…Ayrıca akabinde evinizi kedilerin her birinin kendisine ait alanı olacak şekilde kediler için daha fonksiyonel olarak yeniden dekore edin ufak ayrıntılar ekleyerek.. Pencere önlerine kedi rafları koyabilir oturup dışarı izlemelerini sağlayabilirsiniz bence en az 2 adet büyük yazıda yazdığım gibi kedi tırmalam ünitesi alın farklı alanlara yerleştirin duvarlara raflar çakın anlattığım gibi… emek zaman ve biraz para harcamanız gerekecek ama bence sorunu tespit edip çözeceksiniz… Daha fazla ne yapabilirim derseniz bunları yaptıktan sonra programın geçmiş bölümlerini izlemenizi öneririm.

   Unutmayın eve hem çişini hem kakasını yapan bir kedi çok mutsuz umutsuz ve çaresiz bir durumdadır… Bu yaptıkları bir yardım çağrısı isteğidir sahibi olarak ona yardım etmelisiniz ve anlamaya durumu çözmeye çalışmalısınız onun gözünden bakmaya çalışarak kedimi ne rahatsız ediyor olabilir diye düşünerek…

   Cevapla
   • Benim Fıstık bir ara sağa sola işer olmuştu, o sıra çok yoğun çalışıyordum ve evde onunla fazla zaman geçiremiyordum, bana kızdığı için yaptığını düşünüyordum.Derken birgün gözümün içine baka baka beyaz koltuğa işediğinde, idrarda pembelik farkettim ve veterinere koştum.Meğer benim fıstığımın mesanesinde taş oluşmuş, hasta olduğu için sağa sola işiyormuş.İlaç tedavisi işe yaramadı, miyav demeyen hayvan aralıksız acı acı miyavlayınca cerrahi yolla alındı taşlar.Yani sorun psikolojik olmayabilir, hayvancığın bir sağlık problemi de olabilir, aklınızda olsun.

 11. merhaba Meltem Hanım
  süper kedi ürünlerine modkat tuvalet kabını da ekler misiniz?:) sizin yazılarınızı birçok üretici firma takip ettiği için,hani siz de burdan istekte bulunsanız belki bi ithal eden ya da ona benzer ürünler üreten firmalar çıkar.biliyorsunuzdur belki bu ürünü,üstten giriliyor.ilgili çok video izledim youtube’ta,kedilerin klozete yapmalarından sonra en iyi çözüm bence bu.kendimce nedenlerimi sıralayım: birincisi,kaptan çıkıp yere basana kadar ayaklarındaki kumun çoğunu tekrar kaba boşaltıyorlar.biz kapalı tuvalet kabı kullanıyoruz,benim çocuklar yaptıklarının üstünü örtmeye çalışırken elleri kapıdan dışarı da çıkıyor.bu yüzden hem paspasa kum döküyorlar hem de tırnakları girişe takıldığı için çok ses yapıyorlar.özellikle sabaha karşı bu ses çok duyuluyor.ikincisi ise üstten girişli kaba tamamen girmeden tuvaletlerini yapamazlar.size mail yazmıştım bununla ilgili hatırlarsanız,erkek kedim birkaç kez kabın içine yarıya kadar girip yapmıştı çişini,haliyle o da yere,paspasa akmıştı.
  sözün kısası Türkiye içinden satış yapan bi sitede üstten girilen -tabi biraz da göze hitap eden- bi tuvalet kabı bulamadım.siz yazsanız dikkate alırlar diye düşünüyorum.
  (biliyorum siz kapalı tuvaletleri sevmiyorsunuz ama bizim şartlarımız açık kap kullanmaya elverişli değil.yoksa zaten halihazırda açık kabımız da var)
  çocuklarım Ezo ve Leo’dan sevgiler..

  Cevapla
  • Selam Oğuz, şöyle bir internetten baktım da bu ürünü bir ithalatçının getirmesini beklemene gerek yok ki, fiyatı pahalı bir ürünmüş 148 euro ama Türkiye’ye yollanabiliyor kendi Avrupa sitesinden paypal hesabınla ödeme yaparak alabiliyorsun anladığım kadarıyla buyur: http://www.modko.eu/

   Ben kapalı kapları sevmiyorum, bu da oldukça farklı bir tasarım ama bana hakkında gerçek düşüncelerimi yazabileceğim öveceğim bir yazı yazdıracak kadar beğendiğim bir ürün gibi gelmedi.. Zaten ben kendim kullanıp denemeden pek yazı yazmıyorum. O yüzden senin oyurmunu yayınladım ama ayrıca yazı yazmayı düşünmüyorum hakkında kaldı ki, ithalatçıların beni, takip ettiklerini de düşünmüyorum 🙂 Keşke öyle olsa 🙂
   Hakkında bilgi edindiklerimi genelde ben zorla arayıp taciz ediyorum şu ürünü siz getiriyormuşsunuz neden gelmiyor vs gibilerinden 🙂 Bir de artık bu hafta son bir yazı yazıp geçici bir veda yazısı yayınlayıp bir süre buralarda olamayacağım zira cuma günü doğum yapacağım bir süre iyileşene ve yeni bebekli anne olmaya alışana kadar internete girmeye fırsatım olacağını hiç sanmıyorum 🙂

   Ama birkaç ay sonra umarım kendime kişisel boş zaman ayırabildiğim noktada elbette buraya yeniden geri döneceğim o yüzden site hep açık kalmaya devam edecek…

   Bir de biraz elin kırıksa bu ürüne 148 euro verene kadar biraz yaratıcı düşünerek aynı formatta bir kabı sen de üretebilirsin 😉

   Cevapla
   • bugün çok kötü geçerken benim için,yorumunuzu okuyunca kafam biraz yerine geldi.çok sevindim bebeğiniz olacağına.sağlıkla doğar inşallah.tabi ikinize de sağlık sıhhat dilerim.Allah analı babalı büyütsün.

    bu arada,dediğiniz gibi,ev yapımı tuvalet kabı yapımı videoları gördüm youtube’ta.üstelik becerebilirsem de kendi ihtiyacımıza göre de dizayn edebilirim diye düşünüyorum.

    neyse,şimdi tuvalet kabının ne önemi var?!bebek geliyoo:)

    eşinize,bebişinize,kediciklerinize ve size sevgiler…hoşçakalın

 12. Merhaba kedimin tırnaklarını kesmekte acıtırım diye biraz zorlanıyorum kolay yollarına bakmaya başladım ve trixie tırnak makası gördüm sizce işe yarar bi ürün müdür? Denediğiniz bi ürün mü veya kullandığınız uygun bi ürün varsa tavsiye verebilir misiniz kullanmıyorsanız eğer tırnak makası almama gerek var mı evdeki normal tırnak makası zorluğuyla aynı mıdır? Cevabınız için teşekkürler 🙂

  Cevapla
  • Valla bahsettiğin ürünü kullanmadım bilemiyorum tatlım ama bu işler biraz da senin eline nasıl daha kolay geliyorsa meselesi.. Mesela ben normal insan tırnak makası kullanıyorum çok pratik bir şekilde kesebiliyorum aşırı dipten kesmemeye tırnak içindeki pembe kısma asla denk getirmemeye pay bırakmaya özen göstermelisin.

   Cevapla
 13. Merhaba
  Kullandığınız tuvalet paspasının temizliği zor mu? üzerine yapışan bentonit kumları elektrik süpürgesiyle mi alıyorsunuz yoksa sadece silkelemek yeterli oluyor mu? kauçuk modeller de var kararsızım ne alsam.

  Cevapla
  • Yo hiç zor değil elektrik süpürgesi ile alıyorum ben. Bwnim kullandığım da o tarz bşr maddeden yapılma plastik gibi birşey ama yumuşak formlu

   Cevapla
 14. Lütfen tuvalet kapı altlığının nasıl kullanıldığı ile ilgili video paylaşır mısınız ???
  Tabi bir de linkini atın.
  LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

  Cevapla
  • Tuvalet kabı altlığı artık maalesef satılmıyor onun yerine kum kabı boşken dibine kaliteli kalınca çöp torbaları var ya mesela kloroplast markalı migroslarda falan satılıyor ondan alıp kabın altını kaplayacak ve düğmdüz olacak şekilde yerleştiriyorum sonra üzerine kumu döküyorum bu kadar basit böylece genel kum kabı temizliğinde kolayca kumları dev boy bir çöp torbasına boşaltıyorum ve kabın altı temiz kalmış oluyor ama yine de yıkıyıp kuruluyorum elbette her seferinde.

   Cevapla
   • merhaba,
    çöp torbasını denemiştim ama kumları eşelerken torbayı delmişti,
    acaba kalınlarından koysam iş görürmü?

 15. Merhaba
  Ben kedim için önceden silika kum kullanıyordum fakat şimdi sanicat in sabun kokulusunu aldım. Koku açısından kumu çok sevdim çok az koku oluyor. Fakat kedimin çişi topaklanıp kum kabının altına öyle bir yapışıyor ki genelde kazımam gerekiyor çıkartırken acaba ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum.

  Cevapla
  • Merhaba Selin, tuvalet kabını temizleyip kuruladıktan sonra taban kısmına ben kaliteli kalın çöp poşetlerinden seriyorum dümdüz olacak şekilde ve ardından onun üzerine kumu döküyorum. Böylece hem kumöabının dibine yapışan işleyen birşey olmuyor dolayısı ile bir sonraki genel kum kabı temizliğinde zorluk çıkmadan jumbo boy bir çöp turbasına komple kumu kolayca boşaltıveriyorum kabın dibi temiz çıkıyor ama yine de usulüen bir deterjan ile yıkayıp durulayıp kuruluyorum. Ayrıca böyle yapınca kaba yapışan eden kumlar vs de olmuyor. Ben bu ara Tigerino markalı bir ince tanlei topaklaşan kum kullanıyorum ve sıfır koku sıfır toz çook memnunum en son kum konusundaki keşfim bu.

   Cevapla
   • Benim yöntemimi de denemenizi öneririm:
    Kedi kum poşetinden 2 adet kullanıyorum (Alice ya da Koroplast markaları var). Boş kaba serdiğim ilk poşetin üstüne yaklaşık 1 cm kalınlıkta kum yayıp 2. poşeti seriyorum üstüne normal miktarda kum koyuyorum. Kediler üst poşeti deliyorlar ama 2. poşet hiç zedelenmiyor. temizlerken çok çok rahat oluyor. Bir damla bile çiş değmemiş kutuya yeni kumumu (tabii ki yeni poşetlerle) koyabiliyorum.

 16. Merhaba Meltem Hanım.. Ben şu anda kedim için sanicat in topaklaşan kumundan kullanıyorum. Fakat çişini yaptığı zaman topaklaşan kum, kum kabına öyle bir yapışıyor ki temizlemesi çok zor oluyor. Acaba yanlış yaptığım birşey mi var

  Cevapla
 17. Merhaba,
  Traş etme kitine bayıldım! Ama sanırım Türkiye’de satılmıyor, sitesinde de pekte ucuz değil. Muadil önerebileceğiniz bir şey var mı ya da burada bulma imkanımız ?

  Cevapla
 18. kafam çok karışık mamalar konusunda hiçbiyerde farmina bulamadım sonra sanabella kuru mamayı övdüler sizce sanabella nası bi mama

  Cevapla
 19. kedilerimde akne yaranmış epzom tuzu aldım hiç kullanan var mı? sirke ve suyu bir yerde daha okumuştum. hangisi daha etkili ve en kısa zaman sonuc verir onu düşünüyorum.

  Cevapla
 20. Mrb sevgili kedi annesi 😉 Sizi takip ediyorum.

  Öncelikle bir sorum var Kedicigime otomatik su sebili.almak istiyorum… tavsiye önerinizi bekliyorum…

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s